'Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców'. Ostatni Etap kampanii edukacyjnej związanej z profilaktyką zdrowotną.

Witajcie;)
Często wiele z nas zapomina, jak ważne w naszym życiu jest zdrowie. Gonimy za pieniądzem, poświęcamy sporo czasu pracy, szkole, rozrywce, a zapominamy o tym, co najważniejsze. Czasami wcześniej zdiagnozowana choroba jest możliwa do wyleczenia dzięki szybkiej reakcji chorego. Zdarza się tak, że nasi rodzice po prostu boją się robić badań. Dlaczego? Bo boją się diagnozy. Niestety takie myślenie jest mylne i często prowadzi do tragedii. Dlatego my, dzieci, powinniśmy zadbać o zdrowie naszych rodziców. Kto inny jak nie oni poświęcili nam całe życie? Chyba tyle dla nich możemy zrobić prawda?:) Warto, żebyśmy pomyśleli o nich, skoro oni poświęcają się dla nas w 100%?. Niestety wiem z własnego doświadczenia, że rodzice bardziej troszczą się o nas, czyli o dzieci niż o siebie.
Kampania „Jestem kobietą i dbam” jest pomysłem sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka, która od lat zajmuje się kampaniami edukacyjnymi. Mogliśmy się już zapoznać z takimi jej etapami jak:

Etap I „Jestem kobietą i dbam o siebie” – wiosna 2014
Etap II „Jestem kobietą, dbam o siebie i o partnera” – jesień 2014
Etap III „Jestem kobietą, dbam o siebie i o dzieci” – wiosna 2015
Etap IV „Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców” –1 września – 30 listopada 2015
 
Szczerze? Bardzo podobają mi się takie inicjatywy. Warto zwrócić na nie uwagę i zapoznać się z nimi. Zachęcam Was do odwiedzenia strony Laboratorium bo jak widzicie, akcje trwają od wiosny tamtego roku. Na początku dbałyśmy o siebie, potem o partnera, dzieci, a teraz pora na rodziców. Wniosek jest prosty- my kobiety całe życie martwimy się o kogoś. Taki już nasz los:)
 
Kampania realizowana jest od 1.09.2015-30.11.2015r. Można powiedzieć, że na chwilę obecną jesteśmy na jej półmetku. W trakcie tych 3 miesięcy trwania kampanii możemy pobrać vouchery z pakietem 15 badań dla kobiet 50+ oraz 12 badań dla mężczyzn 50+ w cenie obniżonej o 70% o wartości 70 zł każdy. Czy 70 zł to dużo? Wydaje mi się, że nie, ponieważ badań jest naprawdę sporo i każde z nich pozwoli nam zdiagnozować co innego. To już ostatni etap trwającej dwa lata kampanii „Jestem kobietą i dbam…” do tej pory skorzystało z niej i zarejestrowało się na stronie akcji www.kobieta.diagnostyka.pl prawie 50 000 osób. Poniżej przedstawiam Wam listę badań i krótki opis każdego z nich. Zachęcam do zapoznania się z nimi.

Jakie badania obejmuje VOUCHER?

 • Morfologia, OB – podstawowe badania, które po 50. roku życia warto wykonywać rokrocznie, pozwalają sprawdzić ogólny stan zdrowia, odporność, anemię, zaburzenia krzepnięcia.
 • Mocz i GGTP – badania pomagające sprawdzić stan wątroby i nerek.
 • Glukoza – cukrzyca to jedna z najczęstszych chorób pojawiających się u osób starszych, niekontrolowana może skutkować m.in. chorobami nerek, zaburzeniami widzenia i neurologicznymi
 • Lipidogramw ocenie ryzyka miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych stosuje się oznaczenie profilu lipidowego (lipidogramu).
 • TSH – badanie tarczycy. Hormony uwalniane przez tarczycę zapewniają odpowiednie tempo przemiany materii, regulują wzrost i rozwój ustroju.
 • Badania hormonalne (testosteron, estradiol) – z wiekiem spada poziom hormonów, co skutkuje spadkiem libido, rozdrażnieniem, nerwowością, nadmierną potliwością, bezsennością.
 • Wapń, fosfor – badania zalecane szczególnie dla kobiet, które po okresie menopauzy częściej od mężczyzn chorują na osteoporozę.
 • Ca-125 – profilaktyka raka jajnika.
 • CA 15-3 – profilaktyka raka piersi, komplementarnie z mammografią
 • CA 19-9 – profilaktyka raka jelita grubego, komplementarnie z kolonoskopią u mężczyzn, oraz profilaktyka raka jajnika u kobiet

A ponadto:
Kreatynina, GGTP, ALT, estradiol i dla mężczyzn PSA całkowity.

 
Jak możecie zdobyć Vouchery na badania?
 1. Zarejestruj się na stronie kampanii www.kobietadiagnostyka.pl

 2. Odpowiedz na pytanie: DLACZEGO BIORĘ UDZIAŁ W KAMPANII?
I tyle:)

Dodatkowo biorąc udział w kampanii możesz wygrać atrakcyjne nagrody

 
  1. Tygodniowy pobyt w wybranym przez siebie kraju Europy (fundator: NOVASOL Domy wakacyjne)
  2. Vouchery na 13-dniowy pobyt wraz z wyżywieniem, konsultacją lekarską i 5 zabiegami dziennie w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA&Wellness w Busku Zdroju,
  3. 3 tablety Ipad Air 2 4G 16 GB od Plus –lidera technologii LTE,
  4. 20 luksusowych zestawów naturalnych kosmetyków Secret Soap Store.

Każdy z Was ma szansę na wygraną :) Wystarczy pobrać VOUCHER i udzielić odpowiedzi na pytanie :)

Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Nic nie jest tak ważne w naszym życiu jak zdrowie. 70 zł. To nie jest duża kwota, a wcześniej wykryta choroba to większe prawdopodobieństwo jej pokonania. Ja już swoich rodziców zaopatrzyłam w pakiety. Byli bardzo zadowoleni:)
Zakup takiego Vouchera może być świetnym prezentem na mikołajki czy święta. Wasi rodzice na pewno będą Wam wdzięczni za taki prezent.

3 komentarze:

 1. Słyszałam o tej akcji :D Bardzo fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja też biorę w niej udział <3

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też, powiem wam, że po raz kolejny biorę w niej udział i bardzo mnie ona cieszy. Dbam o najbliższych, jak tylko potrafię i chcę, żeby się cieszyli dobrym zdrowiem, jak najdłużej. dlatego zarejestrowałam moich rodziców, bo chcę, żeby się przebadali.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz;)
Chętnie odwiedzę Twój blog:)
Nie toleruję jednak spamu i określenie"obserwujemy?" powoduje u mnie nerwicę;)

Jeżeli mój blog Ci się podoba-zaobserwuj
Jeżeli Twój spodoba się mi-odwdzięczę się tym samym:)

Copyright © 2016 zakochana w kolorkach , Blogger